so 26.8.2023 | Dominik Jarka

Dorost naplno rozjel gólostroj, Drážďany hladce přehrál 7:0

Dorostenci v rozptylu několika hodin sehráli druhý vzájemný zápas s hokejovým celkem z Drážďan. Večer urvali vítězství 3:2 až v prodloužení, tentokrát se jim však dařilo o poznání lépe a Drážďany rozstříleli hned sedmi góly. V pátečním utkání se Lvi trápili především v koncovce, o tom ale při ránu nemohla být řeč. Dominantním výkonem Hradečtí nedali soupeři sebemenší šanci a po zásluze si 11 dní před startem dorostenecké extraligy připsali velké vítězství 7:0.

Lvíčata naskočila do zápasu s velkou aktivitou a už od prvních minut ždímala drážďanskou defenzivu. Po zásluze je proto už ve čtvrté minutě poslal do vedení svižnou střelou z mezikruží kapitán Tobiáš Vítek. „Večer jsme hráli vůbec první zápas tuhle sezonu ve velké hale, takže jsem na to nebyli moc zvyklí. Tentokrát si to docela sedlo a úvod zápasu se nám povedl na jedničku,“ sdílí kapitán Lvů a střelec úvodní branky Tobiáš Vítek.

Ranní zápas byl navíc velmi náročný na fyzičku, jelikož mezi koncem večerního a začátkem ranního klání uběhlo pouhých čtrnácti hodin. „Byla tam určitě cítit únava z obou týmů. Času mezi zápasy nebyl dostatek a projevilo se to. My jsme měli oproti předchozímu zápasu větší štěstí v zakončení a díky tomu to tam i padalo. Ani po minulém zápase jsme moc nevěděli, co od toho čekat. Ale nakonec to dobře dopadlo a jsme za to moc rádi,“ komentuje šestnáctiletý forvard.

Hradečtí totiž ani po vstřelené brance nepustili nohu z plynu a zahrnuli defenzivní blok Drážďan smrští útočných akcí a střel. V čase 10:31 z toho bylo navýšení vedení na dvě branky poté, co Martin Václavíček protančil drážďanskými hokejkami a jeho střelu nekompromisně dorazil do odkryté sítě Filip Klíma. O čtyři minuty navíc Filip Klíma přidal druhou branku po impozantním sólu z vlastního pásma a do kabin se tak po první siréně šlo za stavu 3:0 pro domácí.

Druhá část už takovou ofenzivní podívanou nenabídla, na vině byli i častější provinění proti pravidlům. Doplatil na to i dvougólový hrdina Filip Klíma, který uštědřil protihráči velký hit a od arbitra obdržel trest pěti minut plus vyloučení do konce utkání. „Začínali jsme hrát na osm útočníků, takže přijít v půlce zápasu o Filipa bylo nepříjemné, ale nakonec jsme si s větší minutáží poradili,“ svěřuje se hradecký útočník. Puk se tak ve druhé třetině dostal do sítě až při plném počtu hráčů na ledě, chytrou střelou pod břevno se o to postaral Martin Václavíček.

V třetí části se hradecký gólostroj opět rozjel naplno a začal měnit přípravné utkání v debakl. Holoubek při přečíslení dvou na jednoho našel Josefa Janečka a ten se před prázdnou brankou nemýlil, v oslabení zase přidal svůj druhý gól v zápase Martin Václavíček. Šikovné nahození Tobiáše Vítka tři minuty před koncem tečoval Tomáš Koklar a navýšil tak vedení na konečných 7:0. „Tento zápas nebyl o individuálních výkonech, ale především o tom, že jsme to zvládli jako tým,“ ví dobře spokojený Tobiáš Vítek.

Dorostencům tak před startem soutěže zbývá odehrát poslední přípravný zápas. Co od něho Tobiáš Vítek očekává? „Poslední zápas před ostrým začátkem ligy hrajeme s Libercem. Jsou to vždycky vyrovnané a těžké zápasy. Doma se nám s Libercem hraje většinou dobře, tak doufáme, že to zvládneme,“ věří majitel 50 startů v dorostenecké extralize.